Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių mokinių integruotas edukacinis renginys „PASIRINKIMO ALGORITMAS“
Parašyta Trečiadienis, 18 Vasario 2026
Vasario 10 d. 8 klasės mokiniai dalyvavo integruotame edukaciniame renginyje ,,PASIRINKIMO ALGORITMAS“. Renginio tikslas – skatinti mokinių kūrybiškumą, pilietiškumą ir kritinį mąstymą per interaktyvias veiklas ir tarpdiscipliniškumą, jungiant skirtingų visuomeninio, meninio ir dorinio ugdymo sričių mokymosi turinį. Dalyvavo 12 komandų iš įvairių miesto progimnazijų. Mūsų mokyklos viena komanda (Eida Arvazevičiūtė, Nikas Zenkov , Meilė Stuopelytė, Kamilė Mikaitytė) užėmė II vietą!
Vasario 16-osios šventė „Aš myliu Lietuvą!”
Parašyta Trečiadienis, 18 Vasario 2026
Šių metų vasario 13 dieną ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko Vasario 16-osios šventė „Aš myliu Lietuvą!”. Visa įstaigos bendruomenė susirinko į salę pasipuošę geltonos, žalios, raudonos spalvų akcentais. Renginio vedėja mokytoja Jūratė pasveikino visus su artėjančia Vasario 16 -ąja – Lietuvos gimtadieniu. Šventę pradėjome iškilmingai giedodami Lietuvos Respublikos himną. Renginyje vaikai dainavo dainas: ,,Ten ir aš“, ,,Čia Lietuva“ šoko ratelius ,,Vėjas pučia“ ir ,,Lietuva- širdelėje“. Rapolas ir Gustė padeklamavo K. Ivinskio eilėraštį ,,Dovana“, Žemyna", O. Bružaitės – Novikienės eilėraštį ,,Čia Lietuva“, Milita D. Jovaišienės eilėraštį ,,Mano Lietuva“, ,,Vyturėlių“ grupės ugdytiniai K. Ivinskio eilėraštį ,,Lietuva“. Mažieji ugdytiniai padovanojo Lietuvai kolektyvinį darbelį ,,Aš myliu Lietuvą“, papuošė šventinį stendą įvairiaspalvėmis širdelėmis. Dėkojame dalyviams bei organizatoriams už prasmingą Vasario 16-osios renginį.
„Nykštukų“ grupės edukacinė išvyka į biblioteką
Parašyta Trečiadienis, 18 Vasario 2026
Vasario 12 d. ,,Nykštukų“ grupės ugdytiniai lankėsi Šiaulių m. savivaldybės Povilo Višinskio viešosios bibliotekos ,,Saulės“ filiale. Čia jų laukė nuotaikingi garsiniai skaitymai pagal Evelinos Daciūtės knygą ,,Ševeliūra“. Istorija vaikams skaitė linksmasis Liūtas, kuris susiduria su iššūkiais dėl savo nepaklusnių plaukų. Po skaitymo ugdytiniai įsitraukė į kūrybinę veiklą – tapo tikrais stilistais! Jie kūrė spalvingas ir išradingas ,,ševeliūras“. Kūrybai netrūko vaizduotės. Kiekviena šukuosena buvo savaip ypatinga! Išvyka suteikė vaikams daug džiugių emocijų, naujų įspūdžių ir paskatino dar labiau domėtis knygomis.
Tinklinio turnyras „Tinklinio karštinė"
Parašyta Penktadienis, 13 Vasario 2026
Vasario 11 d. 5–8 klasių mokiniai dalyvavo smagiame tinklinio turnyre „Tinklinio karštinė“. Turnyre varžėsi trys burtų keliu sudarytos komandos. Varžybos buvo įtemptos, o žaidėjai demonstravo puikius tinklinio įgūdžius ir komandinį darbą. Visų komandų jėgos buvo apylygės, bet pirmąją vietą iškovojo komanda „Sausainiai“, antrąją vietą pelnė „Cepelinai“, o trečiąją – „Špinatai“. Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir saldžiais prizais.
Kas gamina batus?
Parašyta Penktadienis, 13 Vasario 2026
Vasario 12 d. 1 VDM klasės mokiniai su mokytoja Asta ir padėjėjomis Gintare ir Deimante vyko į Šiaulių ,,Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio vilą į integruotą edukacinį užsiėmimą ,,Batai“. Mokiniai susipažino su batsiuvio amatu, bato gamybos įrankiais, batų istorija ir įvairove. Įgytas žinias mokiniai pritaikė kurdami batų reklamą, kurią, grįžę į klasę, pristatė draugams.
Edukacinė išvyka į biblioteką
Parašyta Penktadienis, 13 Vasario 2026
Vasario 11 d. „Vyturėlių“ grupės ugdytiniai vyko į Šiaulių apskrities viešąją P. Višinskio biblioteką ir dalyvavo edukacinėje programoje ,,Sensorinis skaitymas“. Vaikai klausėsi Annos Lennas pasakos „Spalvų monstriukas“– tai buvo patirtinis užsiėmimas, kuriame ugdytiniai per pasakojimą, spalvas ir pojūčius susipažino su pagrindinėmis emocijomis: džiaugsmu, liūdesiu, pykčiu, baime ir ramybe. Klausydamiesi istorijos jie lietė skirtingas tekstūras, klausėsi garsų, judėjo, piešė, uostė ir rūšiavo spalvotus daiktus, kiekvieną emociją patirdami atskirai. Veikla padėjo geriau atpažinti ir įvardyti emocijas, skatino emocinį sąmoningumą, dėmesio sutelkimą bei saviraišką.
Respublikinis bendrojo ugdymo mokyklų PUG ir 1–4 klasių LEGO kaladėlių kūrybinių darbų konkursas „Mano miestas – mano Lietuva“
Parašyta Penktadienis, 13 Vasario 2026
Vasario 9 d. PUG mokiniai Tadas ir Maksim su mokytoja Vilma dalyvavo respublikiniame bendrojo ugdymo mokyklų PUG ir 1-4 klasių LEGO kaladėlių kūrybinių darbų konkurse „Mano miestas – mano Lietuva“. Konkurso tikslas – skatinti PUG mokinių domėjimąsi Lietuva, jos istorija, kultūra ir tradicijomis, ugdyti pilietiškumą, patriotiškumą ir kūrybiškumą pasitelkiant LEGO kaladėlių konstravimo veiklas. Berniukai iš kaladėlių sukūrė statinį „Miesto tvirtovė“.
STEAM edukacinė veikla „Robotai-OZOBOTAS“
Parašyta Penktadienis, 13 Vasario 2026
Žvarbų vasario 9 dienos rytmetį ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlių“ grupės vaikus aplankė Šiaulių l/d „Drugelis“ STEAM laboratorijos mokytoja, kuri supažindino ugdytinius su nauja technologijų tema „Robotai-OZOBOTAS“. Vaikai sužinojo, jog įvairiausių robotų gausu ir mūsų namuose. Vaikai susipažino su OZOBOTO sandara bei jo praktiniu taikymu. Mažieji tyrinėtojai braižė taisyklingas įvairių spalvų linijas, planus, kuriais vėliau keliavo robotukas. Ozobotas gebėjo atpažinti planų spalvas ir riedėdamas pradėdavo šviesti ta spalva, kuria autorius piešė užduočių plane. Dalyvaudami STEAM veikloje, ugdytiniai patobulino programavimo pradmenis bei skaičiavimo ir matavimo, tyrinėjimo, problemų sprendimo srities kompetencijas.
Patyriminė edukacija ,,Mikroskopo bingo"
Parašyta Antradienis, 03 Vasario 2026












































