Integruota geografijos, gyvenimo įgūdžių, lietuvių kalbos ir literatūros bei rusų kalbos pamoka 8 klasėje ,,Ekologinės problemos, kurias sukelia sausumos transportas" Šiaulių geležinkelių muziejuje
Parašyta Penktadienis, 24 Balandis 2026
Balandžio 21 d. aštuntokai lankėsi Šiaulių geležinkelių muziejuje. Čia vyko integruota geografijos, gyvenimo įgūdžių, lietuvių kalbos ir literatūros bei rusų kalbos pamoka ,,Ekologinės problemos, kurias sukelia sausumos transportas". Mokiniai apžiūrėjo lauko ekspoziciją, išklausė pasakojimą apie geležinkelių istoriją, pamatė prietaisus, žaislinį maketą ir smagiai leido laiką edukacinėse erdvėse. Vėliau diskutavo ekologinėmis temomis.
Pirmosios pagalbos mokymai
Parašyta Penktadienis, 24 Balandis 2026
Šių metų balandžio 21 d. vyko pirmosios pagalbos mokymai Zoknių progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus darbuotojams. Juos vedė sveikatos specialistė Rita Kleinauskienė. Ji supažindino dalyvius su teoriniais pirmosios pagalbos teikimo pagrindais. Vėliau buvo praktiškai išbandyti pirmosios pagalbos teikimo būdai, metodai. Aptartos dažniausiai daromos pagalbos teikimo klaidos. Sveikatos specialistė atsakė į mokymų dalyvių pateiktus klausimus.
3VDM išvyka į Šiaulių technologijų mokymo centrą (OPA programa)
Parašyta Penktadienis, 24 Balandis 2026
Balandžio 20 d. 3VDM klasės mokiniai pagal OPA programą vyko į Šiaulių technologijų mokymo centro organizuojamą edukaciją „Mažasis autoasas“. Mokiniai susipažino su profesionalia autoserviso įranga, mašinų mechanikų profesija.
Tokių emocijų jau seniai nebuvo! Ačiū edukatoriui.
2 VDM klasės mokinių išvyka
Parašyta Pirmadienis, 20 Balandis 2026
Balandžio 10 d. 2 VDM klasės mokiniai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybėje. Edukacinio susitikimo su miesto vicemeru Justinu Švėgžda metu mokiniai susipažino su įstaigos struktūra ir veiklų sritimis bei įgijo paprasčiausių žinių apie savivaldybės teikiamas administracines paslaugas.
Tarptautinė 5–6 klasių mokinių konferencija „Mano gimtasis miestas“
Parašyta Ketvirtadienis, 09 Balandis 2026
Šių metų kovo 25-oji tapo ypatinga diena būriui smalsių penktokų bei šeštokų, kurie susitiko tarptautinėje nuotolinėje konferencijoje „Mano gimtasis miestas“. Šį renginį kartu suorganizavo
Šiaulių Zoknių progimnazija ir Rygos lietuvių vidurinė mokykla. Konferenciją pradėjo ir visus dalyvius pasveikino Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė bei Šiaulių Zoknių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Roma Butkienė. Jos pasidžiaugė mokinių noru pažinti savo kraštą ir linkėjo sėkmės dalinantis savo atradimais. Po šiltų sveikinimų prasidėjo tikra kelionė – mokiniai pasakojo apie savo gimtąsias vietas, jų istoriją ir legendas:
● Vesta ir Aidenas (Šiaulių Zoknių progimnazija) atvėrė Šiaulių miesto paslaptis;
● Džiugas ir Denas (Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio progimnazija) pakvietė pasižvalgyti po Tirkšlius;
● Arnas ir Justas (Šiaulių Zoknių progimnazija) priminė Saulės mūšio istoriją ir parodė šiuolaikinius Šiaulius;
● Sofija (Rygos lietuvių vidurinė mokykla) aprodė mūsų sostinę Vilnių;
● Veronika ir Viktorija (Rygos lietuvių vidurinė mokykla) supažindino su Biržų miestu;
● Kamilė ir Atėnė (Šiaulių Zoknių progimnazija) pasidalino savo miesto istorija;
● Anelė ir Vaiva (Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija) papasakojo apie Radviliškio traukinių stotį;
● Evita ir Radvilė (Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija) pristatė Burbiškio dvarą.
Ši konferencija parodė, kaip puikiai mokiniai moka viename darbe sujungti skirtingų dalykų žinias: istoriją, geografiją, dailę, informatiką ir anglų kalbą. Ruošdamiesi jie ne tik gilinosi į
faktus, bet ir mokėsi visą šią informaciją pateikti kūrybiškai. Mokiniai kūrė skaitmeninius atvirukus bei tobulino viešojo kalbėjimo įgūdžius. Džiugino ir tai, kad po kiekvieno pasakojimo pranešėjai pateikė po tris klausimus klausytojams, o šie aktyviai atsakinėjo. Toks bendravimas skatino ne tik drąsiai kalbėti, bet ir lavino aktyvų klausymąsi bei pagarbą vieni kitiems.Nuoširdžiai dėkojame mokytojams, padėjusiems mokiniams pasiruošti šiai šventei. Nors mus skyrė ekranai, meilė savo gimtinei visus suvienijo. Kviečiame pasigrožėti mokinių sukurtais atvirukais!
Anglų kalbos mokytoja Lina Giedrimienė ir istorijos mokytoja Rita Valskienė
„Vaikų Velykėlės"
Parašyta Ketvirtadienis, 09 Balandis 2026
Šių metų balandžio 8 dieną Zoknių progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko šauni, pavasariška šventė ,,Vaikų Velykėlės". Visus nustebino šventiškai papuošta renginio aplinka. Mažuosius pasitiko Velykų Bobutė. Ji kvietė vaikučius drauge pramogauti, dainuoti, marginti kiaušinius ir padėti surasti pasislėpusį kiškutį. ,,Nykštukų" grupės ugdytinės Sabrina ir Samanta atliko dainelę ,,Du gaideliai". Visos grupės susirado po vieną paslėptą margutį salėje ir atliko jame surašytas užduotėles. Šventė buvo kupina velykinių staigmenų ir linksmo vaikų juoko. Dėkojame meninio ugdymo mokytojai Valerijai Berteškienei už šventės organizavimą.
Paroda ,,Mano Velykų margutis“
Parašyta Trečiadienis, 08 Balandis 2026
Kovo pabaigoje prasidėjusioje respublikinėje parodoje ,,Mano Velykų margutis“, kurią organizavo mūsų progimnazijos mokytojos Asta Joniškienė ir Inga Zykienė, dalyvavo 41 mokytojas ir 57 mokiniai. Ačiū visiems už kūrybiškai išmargintus margučius ir aktyvų dalyvavimą.
Linkime visiems šilto Atvelykio!
Mano Velykų margutis
Muzikinė velykinė popietė „Velykas pasitikime linksmai“
Parašyta Šeštadienis, 04 Balandis 2026































































