Projektas  „Youngsters' European Society“ - „YES“

(Europos jaunimo bendrija)

Projekto paskirtis:

Projektas „Youngsters' European Society“ („YES“) skirtas puoselėti Europos jaunimo socialines, demokratines, kultūrines vertybes, atspindinčias tautų tradicijas, kultūrą, jaunų žmonių įsitikinimus.

Projekto tikslai:

 • Suburti bendraminčius jaunus, energingus žmones, besidominčius kitomis Europos tautomis, jų kultūra;
 • Plėtoti bendravimo ir bendradarbiavimo tarp įvairių tautų įgūdžius;
 • Suteikti ir pagilinti žinias apie Europos Sąjungą (ES), apie savo kaip ES narių teises ir pareigas;
 • Ugdyti jaunimą garbingais savo krašto piliečiais, besididžiuojančiais šalies kultūros paveldu, tradicijomis;

Projekto partneriai:

Bulgarija, Turkija, Graikija. Lietuva.

Projekte dalyvaujančios mokyklos:

 1. “Prof. dr. Assen Zlatarov” Foreign Language School, Haskovo/ BULGARIA
 2. Edirne Yildirim Beyazit Anadolu Lisei, Edirne/ TURKEY
 3. 3rd Geniko Lykeio School, Kalamatas / GREECE
 4. Šiauliai Zokniai Progymnasium / LITHUANIA

Projekto trukmė: 2013 – 2015 m.

Projekto dalyvių motyvacija:

 • Anglų kalbos tobulinimas (betarpiškas bendravimas);
 • Geografijos ir istorijos žinių gilinimas (išvykos, pažintis su kitų šalių kultūra);
 • Pilietinis, dorinis ir socialinis ugdymas (savo šalies garsinimas, tolerancija kitų šalių kultūrai, nuolatinis bendravimas);l
 • Darbo su informacinėmis technologijomis (IT) įgūdžių lavinimas (videofilmo, pateikčių kūrimas);
 • Vizualinio meno (fotografija, videofilmas) kūrimas 

 

Ketvirtasis tarptautinio Comenius daugiašalių mokyklų partnerysčių projekto
„Youngsters' European Society“ susitikimas Bulgarijoje
(2015 m. balandžio 14 – 18 d.) 

2015 m. balandžio 14 – 18 d. dienomis Bulgarijoje, Haskovo mieste, vyko ketvirtasis projekto „Youngsters' European Society“ („Europos Jaunimo Bendrija“) partnerių susitikimas. Jame dalyvavo mūsų progimnazijos aštuntokai (Samanta Gaižauskaitė, Marius Pilipavičius, Meida Andrijauskaitė, Gabrielė Jazdauskaitė) ir septintokai ( Airidas Zaicevas bei Nedas Garbačiauskas). 

Susitikimo, kuris vyko miesto jaunimo kultūros centre, metu mokytojai ir mokiniai prisiminė gražiausias dvejų  projekto vykdymo metų akimirkas ir aptarė šio projekto naudą jaunimui. Svečiavosi ,,Prof. dr. Assen Zlatarov” užsienio kalbų mokykloje, susipažino su jos ugdymo sistema, apžiūrėjo mokymosi erdves. 

Projekto dalyviai aplankė žymias Haskovo srities vietoves, pasivaikščiojo po Haskovo miesto senamiestį bei pasižvalgė po antrąjį pagal dydį šalyje Plovdivo miestą. 

Mokiniai projekto metu gyveno šeimose, todėl turėjo puikią progą susipažinti su bulgarų tradicijomis, pajusti žmonių svetingumą. Susitikimas Haskove vaikams paliko neišdildomą įspūdį, uždegė noru keliauti, pažinti kitas šalis, jų žmones, o tai lengviausia daryti dalyvaujant įvairiuose tarptautiniuose projektuose, kurių tikimės  bus ir ateityje 

 

Tarptautinis Comenius daugiašalių mokyklų partnerysčių projektas
„Youngsters' European Society“
(2014 m. lapkričio 4 - 8 d.)

2014 m. lapkričio 4 – 8 dienomis Graikijoje, Kalamatos mieste, įsikūrusiame prie Viduržemio jūros, vyko trečiasis projekto „Youngsters' European Society“ („Europos Jaunimo Bendrija“) partnerių susitikimas, kurio tema - „Europos Sąjungos piliečių teisės ir pareigos“. Jame dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš keturių šalių: Turkijos, Bulgarijos, Lietuvos ir Graikijos.Mūsų mokyklai atstovavo ir žiniomis apie piliečių teises bei pareigas pasidalino aštuntokai – Samanta Gaižauskaitė, Salvija Grušaitė, Aurimas Glazauskas, Marius Pilipavičius. Projekto dalyviai aplankė žymias Peloponeso pusiasalio vietoves: Mesinos archeologinius kasinėjimus, bylojančius apie pirmąsias olimpines žaidynes, Navarino pilies griuvėsius Pylos mieste, Graikijos archeologijos ir liaudies muziejus Kalamatoje ir daug kitų objektų. Mokiniai gyveno šeimose, todėl turėjo puikią progą susipažinti su graikų tradicijomis, pajusti žmonių svetingumą bei susirasti draugų. Susitikimas Kalamatoje vaikams paliko neišdildomą įspūdį.