2023-06-12 grupė mūsų mokyklos šeštokų lankėsi įmonėje ,,Vasaura" ir susipažino su konditerio profesija. Mokinius pasitiko įmonės vadovė Aušra Vasiliauskienė, kuri papasakojo vaikams apie  konditerijos įmonės veiklą. Ekskursija po ,,Vasaurą" prasidėjo sandėlyje, kuriame sudėti produktai, iš kurių gaminami konditerijos gaminiai.Po to mokiniai apsilankė bandelių  ir grybukų gamybos cechuose ir pasivaišino puikiaisiais kepiniais. Įmonės savininkė atsakė į mokinių klausimus ir maloniai pakvietė vėl apsilankyti.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2023/2023-06-08_Kino_kurejas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

2023-06-08 mūsų mokyklos mokinė Atlanta Kodiakina dalyvavo patyriminiame veiklinime ir kartu su kitais jaunaisiais menininkais ,,pasimatavo“ kino kūrėjo profesiją. Kūrybinėms dirbtuvėms vadovavęs režisierius Antanas Gluskinas pirmiausia supažindino su filmo kūrimo etapu - pasiruošimu, filmavimu ir postprodukcija. Pirmajame filmo kūrimo etape – pasiruošime – dirbtuvių vadovas pristatė pagrindines scenarijaus rašymo taisykles bei kūrybinės grupės profesijų (režisierius, operatorius, garso režisierius, montažo, aktorius) funkcijas. Per nustatytą laiką kūrybinių dirbtuvių dalyviai,  pasirinkę kino žanrą ir temą, kūrė scenarijų savo filmui. Pabaigę scenarijaus kūrimą,  dirbtuvių dalyviai perėjo į antrąjį filmo kūrimo etapą - filmavimą. Savo išmaniuoju įrenginiu jie filmavo savo sukurto scenarijaus epizodus. Po filmavimo vyko trečiasis filmo kūrimo etapas - postprodukcija. Šio etapo pradžioje vadovas supažindino su montažo programomis bei jo atlikimo pagrindais. Po to jaunieji kūrėjai montavo savo  filmą, ieškodami jam tinkamos muzikos, garso bei tinkamos spalvinės gamos. Kai montažas buvo baigtas, sukurtas filmas  buvo peržiūrimas ir aptariamas su  filmavimo grupės nariais.

{gallery}2023/2023-06-08_Kino_kurejas{/gallery}

2023-06-02 mūsų mokyklos šeštos klasės mokiniai vyko į zoologijos sodą ,,Raiba plunksna" susipažinti su zoologo profesija. Bertužių kaime įsikūrusi ,,Raiba plunksna" - veislinių  paukščių ir naminių gyvūnų zoologijos sodas. Jame veisiami įvairūs gyvūnai ir paukščiai. Zoologijos sodo šeimininkas su savo augintiniais dalyvauja parodose, vykstančiose įvairiose Europos vietose. Pasakodamas apie paukščius minėjo, jog net viena standarto neatitinkanti kitokios spalvos paukščio plunksna gali sutrukdyti šeimininkui pristatyti paukštį tarptautinėje parodoje. Šeštokus sužavėjo gyvūnų gausa ir įvairovė. Mokiniai norėjo apžiūrėti, paglostyti gyvūnus ir net stebėti peliukų gimimo procesą. Vaikai išvyko iš zoologijos sodo pilni įspūdžių ir žadėjo dar giliau pasidomėti zoologo profesija, kurios pagrindinis tikslas - gyvūnų tyrinėjimas.

2023 gegužės 19, 22, 26, 29 dienomis mūsų mokyklos mokinė Eva Kiseliovaitė savanoriavo Zoknių lopšelyje - darželyje ,,Auksinis raktelis". Mokinė dalyvavo darželyje organizuojamoje veikloje ,,Šeimos savaitė": skaitė vaikučiams knygeles, patarė, kaip spalvinti paveikslėlius. ,,Sporto savaitės" metu Eva žaidė su vaikais judriuosius žaidimus, dalyvavo atliekant sportinius pratimus. Šeštokei patiko savanorystės veiklos darželyje, todėl   ji žada vėl prie jų sugrįžti.

Balandžio 21, 28 ir gegužės 2, 10, 16 dienomis Menų ir grožio paslaugų skyriuje vyko STEAM programa ,, Darbas ,,Adobe Photoshop“ programa: nuotraukų redagavimas, fotomontažas bei judančių paveikslėlių kūrimas“. Užsiėmimus vedė fotografo specialybės profesijos mokytoja Renata Chvoinikovienė.
Mokytoja kartu su penktokais iš Šiaulių Zoknių progimnazijos ir jų mokytoja Jana Rimeikiene improvizavo, eksperimentavo ir skatino mokinius būti kūrėjais. Programa „Adobe Photoshop“ kūrė koliažus, piešė, dėliojo ir spausdino nuotraukas. Išbandė ir fotografiją, kaipgi maketuosi neturėdamas profesionalių nuotraukų?!

2023-05-19 grupė mūsų mokyklos šeštokų lankėsi UAB ,,Lietmeta". Mokinius pasitiko gamybos skyriaus vadovas Šarūnas Jagminas su kolegomis. Mokiniai  apžiūrėjo gamybines patalpas bei pamatė įmonės gaminamaąprodukciją. Didžiąją dalį  UAB ,,Lietmeta" produkcijos sudaro gaminiai iš kartono.Tai įvairaus dydžio dėžes, kuriose į įvairias užsienio šalis iškeliauja ,,Rūtos" fabriko saldainiai, įmonės ,,Rokiškio sūris" sūriai ir kitų gamyklų produkcija. Iš pažintinio vizito įmonėje ,,Lietmeta" mokiniai grįžo pilni įspūdžių. Vienas mokinys namo parsinešė organizatorių padovanotą suvenyrą - kartoninę dėžutę.

2023-05-12 mūsų mokykloje lankėsi STT Antikorupcinio skyriaus vyresnioji specialistė Rita Šikšnienė. Viešnia pristatė savo profesijos subtilybes bei papasakojo apie STT tarnyboje dirbančių pareigūnų profesijas. Buvo aptarta ir teisininko profesija, kurią gali rinktis tik nepriekaištingą reputaciją turintys asmenys. Pranešimo pabaigoje aštuntokai dalyvavo viktorinoje, kurioje simbolinius prizus laimėjo Gabija Burbaitė ir Jokūbas Maironis.

2023-05-11 mūsų mokyklos aštuntokės Luka Labeikytė, Iveta Stonytė, Erika Šilėnaitė ir Gabrielė Tvaskūnaitė lankėsi ŠTMC Grožio ir menų paslaugų skyriuje, kur susipažino su kirpėjo profesija. Mokines pasitiko ir su mokymosi ypatumais supažindino profesijos mokytoja Edita Šniurevičiūtė. Aštuntokės sužinojo, kad kirpėjos profesijos galima pradėti mokytis baigus dešimtą arba dvyliktą klases.  Jei į  profesinę mokyklą įstojama baigus dešimtą klasę, besimokant kirpėjo amato kartu įgyjamas ir vidurinis išsilavinimas. Pažintinio vizito metu aštuntokės bendravo su II kurso kirpėjos specialybę pasirinkusiomis mokinėmis, kurios mokė daryti šukuosenas ir stilingai jas sušukavo. Pažintinis vizitas aštuntokėms praskaidrino nuotaiką. Gal kuri nors ateity pasirinks kirpėjos profesiją? 

   Balandžio mėnesio 19, 21, 24 dienomis 8 klasės mokinė Gabija Burbaitė dalyvavo patyriminiame veiklinime "matuojantis" krepšinio trenerio profesiją.   

     Aštuntokė yra krepšinio sporto mokyklos auklėtinė, todėl jai buvo pasiūlyta išbandyti save pedagogo/trenerio vaidmenyje. Tris pamokas Gabija kartu su savo  mentoriumi, fizinio ugdymo mokytoja Kristina Lašiene, kuri teikė profesinius patarimus bei pagalbą, savo klasės draugams vedė krepšinio pamokas. Tai buvo judrieji žaidimai su krepšinio elementais, taip pat estafetės, lavinančios technikos įgūdžius bei specializuoti pratimai krepšininkui.

   Šis profesinis veiklinimas nebuvo lengvas riešutėlis Gabijai. Mergina prasitarė, kad sunkiausia buvo suvaldyti klasę, sudominti nelabai dėmesingą, pasyvų jaunimą. Mokinė pasidžiaugė, kad daug ir atsakingai  ruošdamasi praturtino savo žinias ir patirtis. Galbūt Gabija ateityje neplanuoja rinktis krepšinio trenerio profesijos, bet pasimatuoti šią profesiją buvo smagu. Ji patyrė, kad pedagoginis darbas itin atsakingas ir reikalaujantis daug ne tik fizinių, bet ir emocinių išteklių.