• Description slide 1

2024-04-10, 13.00 valandą mūsų  mokyklos informaciniame centre įvyko pažintinis susitikimas su Šiaulių miesto ir rajono PK bendruomenės pareigūne Inga Spudiene. Pažintiniame susitikime dalyvavo 5 klasės vadovė Olesia Kononenko ir jos auklėtiniai bei Zoknių progimnazijos karjeros specialistė Lina Sakalienė. Viešnia supažindino su policininko profesijos ypatumais, aptarė charakterio savybes, kurios svarbios renkantis policininko profesiją. Pareigūnė pademonstravo policininko  amuniciją, papasakojo apie žalingų įpročių pasekmes jaunam organizmui bei aptarė nusikaltimų prevenciją. Mokiniai pateikė pareigūnei daug klausimų. Penktokams patiko pažintis su policininko profesija. Pažintinio susitikimo refleksijos lapuose jie rašė, kad policininko darbas yra atsakingas, rizikingas ir sunkus, bet labai reikalingas. 

2024-03-26  mūsų mokyklos aštuntokas Dominykas Miknius vyko į Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salę, kur vyko susitikimas su NATO oro policijos kariais. Lakūnai anglų kalba papasakojo apie vykdomą misiją ir tarnybą. Renginio metu Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovai pristatė kario profesiją ir papasakojo apie galimus tarnybos būdus, karjeros perspektyvas kariuomenėje bei socialines garantijas, o Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės atstovai pristatė ginklų ir ekipuotės ekspoziciją. Buvo galima išbandyti ir pasimatuoti kario ekipuotę, užsidėti šalmą, apžiūrėti ginkluotę.

2024 m. kovo 20, 22  dienomis savanorės Vakarė Judickaitė, Kornelija Mikaitytė, Liepa Kugrytė  ir Eliza Vasilenko lankėsi Zoknių lopšelyje-darželyje „Auksinis raktelis“, „Saulės zuikučių“ ir „Vyturėlių“ grupėse, kur bendravo  ir bendradarbiavo su grupės mokytojomis bei vaikais. Drauge aptarė ir ruošė užduotis Žemės dienos minėjimui, su darželio ugdytiniais spalvino, piešė Žemės rutulį, upes, ežerus,  kalbėjosi su vaikučiais apie draugystę, žaidė stalo ir judriuosius žaidimus.

Kovo 20 d. mūsų mokyklos aštuntokė Stela Ruočkutė lankėsi skulptoriaus Alvydo Paškausko dirbtuvėse. Šeimininkas maloniai pakvietė apžiūrėti savo dirbtuves, kur sudėti visi jo darbo įrankiai bei medžiagos. Po to jaunoji viešnia apžiūrėjo skulptorius sukurtus darbus. Prie kavos puodelio menininkas papasakojo apie studijų metus tuometiniame Šiaulių pedagoginiame institute, prisiminė jam dėsčiusius dėstytojus. Buvo dalinamasi mintimis apie Šiaulių bei Lietuvos menininkų kūrybą. Skulptorius Alvydas Paškauskas davė naudingų patarimų, ką svarbu žinoti jaunam žmogui, besirenkančiam menininko kelią. Likome dėkingos šeimininkui už nuoširdų bendravimą ir išsakytas mintis apie kūrybą.

Kovo 14 d. mūsų mokyklos penktokės Gabrielė Kolesnikovaitė ir Goda Žičkutė lankėsi lopšelio - darželio ,,Auksinis raktelis"„Saulės zuikučių“ grupėje ir  padėjo grupės mokytojai organizuoti veiklas tema ,,Sėju, auginu, tyrinėju." Savanorės mielai talkino darželinukams jiems kuriant darbelius Žemės dienai.

2024-02-29 mūsų mokyklos aštuntokai Airidas Žamba, Armandas Petravičius ir Lukas Jogminas lankėsi Šiaulių TMC, kur vykstančios ,,Karjeros dienos 2024" metu susipažino su suvirintojo, transporto priemonių remontininko profesijomis. Profesijų mokytojai suteikė daug naudingos informacijos apie mokymosi ŠTMC sąlygas, profesijų ypatumus. Aštuntokai susipažino su darbo įrankiais, apžiūrėjo profesijoms skirtus stendus. ŠTMC dirba daug patyrusių profesijų mokytojų, kurie paruošia puikius specialistus.

2024-02-27 mūsų mokyklos penktokai Matas Skačkobaras, Adrijanas Tvaskūnas, Dovydas Žamba bei šeštokės Viktorija Gaikovaitė ir Adrijana Jurkianaitė savanoriavo ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ,,Auksinis raktelis". „Vyturėlių“ ir „Saulės zuikučių“ grupėse savanoriai supažindino vaikus su STEAM pasakomis. Mokiniai padėjo vaikams pažinti pasakų pasaulį panaudodami STEAM idėjas, interaktyvius žaidimus, dėliones, drauge improvizuodami bei plėsdami darželinukų STEAM patirtis.

2024-01-15, 2024-01-26 dienomis mūsų mokyklos septintokės Marija Maironytė, Eva Kiseliovaitė ir Dominyka Margalikaitė savanoriavo lopšelyje - darželyje ,,Auksinis raktelis". Kartu su ,,Boružėlių" ir ,,Vyturėlių" grupių darželinukais savanorės stebėjo, tyrinėjo ir aptarė sniego bei  ledo paslaptis, skaitė pasakas, atliko kūrybines užduotis, mokė  vaikus piešti. Mergaitėms patinka savanoriauti darželyje, nes ten jų laukia žingeidūs vaikučiai.

2024-01-10 grupė mūsų mokyklos mokinių lankėsi įmonėje ,,INTUS WINDOWS". Juos pasitiko įmonės personalo darbuotoja Dainora Dieliautienė, kuri palydėjo mokinukus į įmonės gamybines patalpas. Čia ji supažindino vaikus su langų gamybos procesu, papasakojo apie įmonėje dirbančių žmonių profesijas. Mokiniai stebėjo meistrų atliekamas operacijas. Darbo vietos įmonėje – kompiuterizuotos. Projektavimo, programavimo darbus atlieka įmonėje dirbantys IT specialistai, inžinieriai. Įmonėje specialistams būtina gerai mokėti anglų kalbą, kadangi ,,INTUS WINDOWS" langai  yra eksportuojami į JAV, kur dėl puikios kokybės turi didelę paklausą. Įmonė didelį dėmesį skiria ekologijai. Medžių sodinimas yra vienas iš įmonės prioritetų.

Pabuvoję įmonėje, mokiniai turėjo galimybę įvertinti savo asmenines charakterio savybes, gebėjimus, kurie svarbūs renkantis langų gamintojo profesiją.