BALTŲ VIENYBĖS DIENA
(2016 m. rugsėjo 22 d.)
 
Rugsėjo 22 – oji- tai Rudens lygiadienis, Šiaulių miesto gimtadienis. Tą dieną 1236 metais įvyko Saulės mūšis, kurį laimėjo susivienijusios baltų gentys, todėl ji  yra minima kaip Baltų vienybės diena.
Baltų vienybės dieną paminėjome ir mes, Zoknių progimnazijos mokiniai ir mokytojai. Bibliotekoje klasių vadovai su savo auklėtiniais žiūrėjo filmą apie lietuvių protėvius baltus, jų gyvenimą prie Baltijos jūros. Progimnazijos  6 – 8 klasės mokinės šokiu ir daina  ,,Saulė teka“   priminė mūsų  baltišką prigimtį. Išleidome informacinį stendą apie Lietuvos piliakalnius, baltiškas dievybes ir mitologines būtybes.
Vakare geografijos būrelio narės dalyvavo Baltų vienybės ugnies sąšaukoje ant Girnikų šventkalnio , Kurtuvėnų regioniniame parke. Septintokės (Armanda, Vesta, Melita, Karolina) kartu su gausiu būriu entuziastų  stebėjo, kaip tolumoje šviečia laužų žiburiai ant  Medvėgalio, Šatrijos piliakalnių, klausėsi pagoniškų giesmių  prūsų kalba. Tą vakarą  visi buvome vieningi...