Projektas ,,Mąstau, kuriu, rašau“ 2017 m. lapkričio 7 d.
Parašyta Ketvirtadienis, 09 Lapkritis 2017
Projektas ,,Mąstau, kuriu, rašau“
2017 m. lapkričio 7 d.
Tęsiasi 5 – 8 klasių mokinių kūrybos projektas ,,Mąstau, kuriu, rašau“. Lapkričio mėnuo skirtas sėkmei. Diskutuojama, kas yra sėkmė, prisimenamos sėkmingiausios dienos. Geriausi darbai eksponuojami progimnazijos II aukšto fojė.
Pamokos kitaip
Parašyta Trečiadienis, 08 Lapkritis 2017
Pamokos kitaip
3a klasės mokiniai vis dažniau mokosi kitaip. Matematikos mokėsi bibliotekoje dirbdami kompiuteriu. Įdomi pasaulio pažinimo pamoka vyko etnografiniame mokyklos muziejuje, kur galėjo prisiliesti prie senovinių daiktų. Integruotos dailės, technologijų, muzikos pamokos. Gretimoje klasėje įkūrė ,,restoraną", linksmai dainavo, mokėsi serviruoti stalą, gamino vaisines salotas, vaišino ir vaišinosi patys.
Sveikatos įgūdžių ugdymo diena „Aukime sveiki“ 2017 m. spalio 26 d.
Parašyta Sekmadienis, 05 Lapkritis 2017
Sveikatos įgūdžių ugdymo diena „Aukime sveiki“
2017 m. spalio 26 d.
Spalio 26 d. pradinių klasių mokiniai mokėsi netradiciškai. Pirmokai klasėje piešė sveikos mitybos piramidę, aptarė, kokius produktus sveika valgyti, o ko reikėtų atsisakyti, išsityrė maitinimosi įpročius ir padarė diagramas, kurios eksponuojamos klasės stende, kad primintų apie sveiką gyvenseną, jos įgūdžių puoselėjimą.
2a klasės mokiniai susipažino su pagrindinėmis vaistažolėmis, jų paskirtimi. Degustavo čiobrelių, ramunėlių, melisos ir kt. arbatas. Mokėsi teisingo arbatos paruošimo ir vartojimo.
2b klasės mokiniai su mokytoja mokėsi šokti ,,Ančiukų šokį”, susipažino su vaistažolėmis, degustavo arbatą, sužinojo, kad sveikata - tai fizinis, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligų ir negalavimų nebuvimas.
3a klasės mokiniai labai laukia tokių dienų, kai pamokos vyksta kitaip. Linksmai pasimankštinę, aptarė alkoholio žalą, padarė išvadas, kad saldūs vaisiai ir daržovės yra labai geri draugai. Piešė, sprendė kryžiažodžius, mokėsi serviruoti stalą, vaišinosi sveiku maistu. Buvo naudinga ir smagu.
3 b klasės mokiniai dirbo netradiciškai. Susirinkę į klasę mokėsi pažinti įvairias vaistažoles, sprendė kryžiažodžius, virė vaistažolių arbatą, vaišinosi mokytojos obuolių pyragu ir aptarė pačių nupieštą sveiko maisto piramidę, o pertraukas praleido smagiai besimankštindami ir šokdami koridoriuje. Dienos veikla baigėsi spektakliu apie cukraus žalą sveikatai „Mergaitė Doli saldumynų šalyje“.
4 klasės mokiniai sveikatos įgūdžių stiprinimo dieną pradėjo nuotaikinga mankšta. Prisiminę ir aptarę mitybos piramidę, kibo į darbą. Susiskirstę grupelėmis, gamino sveikas salotas, dalijosi patarimais ir receptais. O vėliau džiaugėsi netradicine veikla ir vaišinosi sveikuoliškomis salotomis bei desertais.
Projekto ,,Aukime sveiki“ išvyka pas žolininkę Jadvygą Balvočiūtę 2017 m. spalio 26 d.
Parašyta Sekmadienis, 05 Lapkritis 2017
Projekto ,,Aukime sveiki“ išvyka pas žolininkę Jadvygą Balvočiūtę
2017 m. spalio 26 d.
Mūsų progimnazija vykdo Šiaulių miesto savivaldybės remiamą sveikatinimo projektą ,,Aukime sveiki“( mokytoja Inga Zykienė). Spalio 26 dieną Šiaulių Zoknių progimnazijos bendruomenės nariai, besidomintys vaistažolėmis, prieskoninėmis žolelėmis, medingaisiais ar mažai žinomais maistiniais augalais vyko į Mažeikių rajoną Gyvolių kaimą pas farmakognostę, provizorę, ūkininkę, garsią žolininkę Jadvygą Balvočiūtę.
Nuvykę į ekologinį ūkį, aplankė gamybines patalpas, kuriose visais metų laikais džiovinami žolynai, išklausė paskaitą ,,Prie arbatos puodelio“, kurios metu susipažino su vaistiniais augalais, jų rinkimo ir džiovinimo būdais, vaišinosi ,,Geros nuotaikos“ arbata. Vėliau pirko sveikų lauktuvių artimiesiems, klausė įžymiosios žolininkės patarimų.
Pakeliui namo aplankė Viekšnių vaistinę. Tai autentiška XIX a. II pusės kaimiško tipo vaistinė su išlikusiu oficinos (receptų kambario) apstatymu, vaistų gamybos įranga, priemonėmis, receptais, įvairia vaistinės dokumentacija. Apžiūrėjo vaistininko gyvenamuosius kambarius su virtuve bei prieškambariu, kuriuose eksponuojama: šeimų relikvijos, baldai, namų apyvokos bei asmeniniai daiktai, nuotraukos.
Sveikatos įgūdžių stiprinimo diena ,,Aukime sveiki” (5-8 klasės) 2017 spalio 26 d.
Parašyta Sekmadienis, 05 Lapkritis 2017
Sveikatos įgūdžių stiprinimo diena ,,Aukime sveiki” (5-8 klasės)
2017 spalio 26 d.
2017 spalio 26 dieną mokykloje vyko netradicinė sveikatos įgūdžių stiprinimo diena ,,Aukime sveiki” 5-8 klasių mokiniams.
Sporto salėje kūno kultūros mokytoja Irina Michejeva ir šokių mokytoja Ingrida Tuomėnienė vedė užsiėmimą ,,Fizinė sveikata“, kurio metu skatino visus sveikai gyventi ir nuolat mankštintis.
Anglų kalbos mokytoja Antonina Šimkūnienė ir lietuvių kalbos mokytojos Laima Čerškutė ir Jana Rimeikienė pakvietė visus į ,,Nuodų ir vaistų pamoką“ (Dž. Rouling ,,Haris Poteris ir Išminties akmuo“), kurioje daug kalbėta apie asmeninę sveikatą, vaistažolių naudą žmogaus organizmui. Užsiėmime mokiniai susipažino su 10 vaistažolių, sužinojo, kokius negalavimus jos gydo, ką apie jas porino mūsų protėviai, kaip rinkti ir ruošti vaistinius augalus, ragavo vaistažolių arbatos, sprendė kryžiažodį, bandė atpažinti žoleles.
Anglų kalbos mokytoja Lina Sakalienė, tikybos mokytoja Jolanta Murzienė ir etikos mokytoja Asta Grinevičienė vedė veiklas apie emocinę sveikatą. Mokiniai bandė nusakyti emocijos sąvoką, penktokai ir šeštokai piešė jausmus ir juos apibūdino. Septintokai ir aštuntokai skaitė straipsnį ,,Emocinis sveikatos stiprinimas, vėliau diskutavo, žaidė žaidimus.
Matematikos mokytojos Irena Kukulskienė ir Rita Jasmontienė bei technologijų mokytojas Gintaras Daukša pamokose ,,Protinė sveikata“ ugdė mokinių loginius gebėjimus, mokė spręsti kryžiažodžius, skatino atsakinėti į suktus matematinius klausimus.
Biologijos mokytoja Lina Dulevičienė ir istorijos mokytoja Rita Valskienė vedė veiklas apie visuomeninę sveikatą, kurių metu mokiniai kalbėjo apie keturis pagrindinius veiksnius (fizinį aktyvumą, kokybišką poilsį, tinkamą mitybą, gebėjimą valdyti stresą), kūrė taisykles.
Po gimtąjį miestą 2017 m. spalio 27 d.
Parašyta Pirmadienis, 30 Spalio 2017
Po gimtąjį miestą
2017 m. spalio 27 d.
3a klasės mokiniai susidomėję rinko informaciją apie savo gimtąjį miestą bei noriai ja pasidalino pasaulio pažinimo pamokoje. Pagalvoję, kad ,,geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“, leidomės į kelionę po mums įdomias vietas. Aplankėme Saulės laikrodžio aikštę, aptarėme ,,Šaulio" skulptūrą. Prie Talkšos ežero pasigrožėjome rudeniniais vaizdais, palakstėme energetiniu labirintu. Katedroje kiekvienas pabuvome tyloje, apmąstydami savo veiklą.
Popietė ,,Tarp šviesos ir tamsos” 2017 m. lapkričio 27 d.
Parašyta Pirmadienis, 30 Spalio 2017
Popietė ,,Tarp šviesos ir tamsos”
2017 m. lapkričio 27 d.
2017-10-27 mūsų mokykloje vyko 5-8 klasių mokinių popietė ,,Tarp tamsos ir šviesos”. Mokiniai į renginį atėjo pasipuošę įspūdingais kostiumais, išsipiešę veidus. Mokinių tarybos nariai pasakojo apie žymius Lietuvos ir pasaulio dainininkus, iškeliavusius anapilin. Visi fotografavosi prie Helloween’o sienelės, šoko diskotekoje, žiūrėjo siaubo filmą,. Popietei baigiantis, kompetentinga komisija išrinko 3 įspūdingiausios kaukės savininkus.
Pažintis su visuomenės sveikatos priežiūros specialisto ir mediko profesijomis 2017 m. spalio 26 d.
Parašyta Pirmadienis, 30 Spalio 2017
Pažintis su visuomenės sveikatos priežiūros specialisto ir mediko profesijomis
2017 m. spalio 26 d.
Spalio 26 d. mūsų aštuntokai susipažino su mūsų progimnazijos sveikatos priežiūros specialistės Mildos Janičkinos profesija, jos ypatumais, darbo pobūdžiu. Specialistė supažindino mokinius ir su mediko profesija, papasakojo, į kokius mokyklinius dalykus reikia labiau atkreipti dėmesį, kiek metų ir kur reikia mokytis.
Pilietinė akcija ,,Konstitucija gyvai“ 2017 m. spalio 25 d.
Parašyta Penktadienis, 27 Spalio 2017
Pilietinė akcija ,,Konstitucija gyvai“
2017 m. spalio 25 d.
Spalio 25 d. Konstitucijos dienai paminėti Zoknių progimnazijoje organizuota pilietinė akcija „KONSTITUCIJA GYVAI“ . Istorijos mokytoja Rita Valskienė su mokiniais kalbėjo apie pagrindines žmogaus teises ir laisves, skatino jų pilietinį aktyvumą.
Visą savaitę (spalio 18-24 dienomis) per istorijos pamokas bei klasės valandėlėse buvo nagrinėjama Konstitucija. 2 - 4 klasėse svarbiausiu šalies dokumentu bandyta sudominti diskutuojant apie meilę mamai, tėčiui, draugui, 5 – 8 klasėse kalbėta apie pilietiškumą ir Lietuvos valstybę. Mokiniai piešė klevo lapus, juose parašė kasdieninio gyvenimo teisę ir pareigą bei kūrė klasės šūkį. Klevo lapai papuošė Konstitucijos medį.



































