Ugdymo karjerai diena
 
2020-06-11 Ugdymo karjerai diena  mūsų mokykloje pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu. Netradicinėje dienoje dalyvavo 5-8 klasių mokiniai. Penktokai  atliko savęs pažinimo testą ,,Koks darbas man geriausiai sektųsi?“ Edukos platformoje siuntė atsakymus elektroniniu paštu. Anketų atsakymai parodė, kad daugiausia mokinių (11) pasirinktų profesijas, kur žmogus sąveikauja su įrankiais, technika, medžiagomis, mechanizmais. 
Šeštokai Edukos platformoje atliko žurnalistinį tyrimą apklausdami vieną šeimos narį apie pasirinktą profesiją. Į šeštokų klausimus atsakė 9 mamos, 6 tėčiai ir 2 seserys. Apklausos duomenys parodė, kad tik 4 mokiniai rinktųsi tėvų profesijas. Pagrindinė priežastis, dėl kurios 11 mokinių nesirinktų tėvų profesijos, jog tai yra per didelės atsakomybės, kruopštumo reikalaujantis darbas.
7 klasės mokiniai domėjosi keisčiausiomis pasaulyje profesijomis. Septintokai elektroniniu paštu atsiuntė gyvačių melžėjo, lovų šildytojo, profesionalaus ausų valytojo, dezodoranto uostytojo, profesionalaus miegotojo, automobilių numerių blokuotojo, golfo kamuolių narų, apkabinėtojo, liukso klasės lovų bandytojo, žmonių grūdėjo į traukinius, profesionalaus gedėtojo ir raudotojo profesijas. Pati keisčiausia profesija pasirodė šunų maisto ragautojo, todėl jos aprašymą pateikiame mokyklos tinklapyje. Dėkojame 7 klasės mokinei Emilijai Bartkutei, kuri atsiuntė šios keistos profesijos aprašymą.
Aštuntokai turėjo atsakyti į anketos ,,Mano ateities vizija“ klausimus. Mokiniai svajoja apie programuotojo, kariškio, mechaniko, vadybininko, dizainerio, elektriko, socialinio pedagogo, floristo, fotografo,  manikiūrininkės, kosmetologės, suvirintojo, autoelektriko, kelionių organizatoriaus profesijas. Palinkėkime aštuntokams gero skrydžio ir jų svajonių išsipildymo.
 
Šunų maisto ragautojas
 
 
 
Rimtos šunų ėdalo kompanijos turi savo kokybės departamentus, kurių darbuotojai už maisto ragavimą per metus uždirba nei daug, nei mažai – maždaug po 30 tūkst. JAV dolerių. Tiesa, tikri šios srities profesionalai gali uždirbti ir 75 tūkst. dolerių per metus. Reikėtų paminėti, kad tai, kas žmonėms atrodo skanu, dažniausiai šunims skanu visai nėra. Jų skonio receptoriai smarkiai skiriasi nuo mūsų, tad kartais geriausias šunų maistas būna tas, nuo kurio testuotoją tiesiog supykina. Įprastai testuotojai pasikliauja dviem savo pojūčiais – uosle ir skoniu. 
 
Emilija Bartkutė 7kl.