Spausdinti
Pamokos tėvelių darbovietėse
2018-01-30
 
Sausio 30 d. 1 – 8 klasių mokiniams pamokos vyko Šiaulių miesto įmonėse ir įstaigose. 
1 klasės mokiniai su mokytoja Vilma Pekauskiene Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos filiale „Varsa“ susipažino su bibliotekos veikla, darbuotojų grafiku, kvalifikacijomis.
2a klasės mokiniai su mokytoja Valentina Viliušiene lankėsi Lėjos mamos darbovietėje UAB „Vonin Lithuania“ ir susipažino su įmonės darbu, darbuotojų pareigomis, darbo sąlygomis ir įstaigoje gaminamais produktais -  tinklais žvejybai.
2b klasės mokiniai  su mokytoja Andra Tomkevičiene apsilankė  Geležinkelio muziejuje ir susipažino su geležinkeliečio profesija, darbo ypatumais.
3b klasės mokiniai su mokytoja Asta  Joniškiene apsilankė Živilės mamytės darbovietėje – reabilitacijos centre ir susipažino su ten dirbančių žmonių – medikų profesijomis, atliko linksmą mankštą, išgėrė arbatos vaistinės „Valerijonas“ arbatinėje,  susipažino su vaistininko profesija ir darbo specifika. 
4 klasės mokiniai su mokytoja Inga Zykiene lankėsi Emilijos mamytės įmonėje ,,Šiaurės būstas", kurioje projektuojami ir gaminami nestandartiniai baldai. Mokiniai buvo supažindinti su gamybos procesu: plokščių pjaustymu, paruošimu, baldų surinkimu. Ekskursija patiko, buvo įdomi bei informatyvi. 
Su mokytoja Irina  Michejeva atvykusiems 7 – 8 klasių mokiniams  Šiaulių Sporto gimnazijoje gimnazijos direktoriaus pavaduotojas sporto reikalams A. Stočkus parodė gimnazijos patalpas, supažindino su veikla. Po paskaitos rinktinė mokinių grupė  Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre dalyvavo sportiniame užsiėmime, susipažino su sporto trenerio profesija, jos ypatumais. 
Penktokai su mokytojomis Antonina Šimkūniene ir Lina Sakaliene apsilankė Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate, kur susipažino  su policininko ir kinologo specialybėmis, darbo ypatumais, kur ir kiek reikia mokytis norint tapti policininku. Sužinojo, kad policijoje gali dirbti tik labai ištvermingi ir fiziškai stiprūs žmonės. 
Šeštokai su auklėtoja Vyta Merliūniene ir bibliotekos vedėja Olesia Kononenko lankėsi UAB ,,VENTA LT", kur sužinojo, kaip ir iš ko gaminami baldai, kur reikia mokytis, kiek mokytis, kad taptum baldų surinkėju, projektuotoju.
Dar dvi 7 – 8 klasių mokinių grupės su mokytojomis Rita Jasmontiene, Ingrida Tuomėniene, Rita Valskiene, Irena Kukulskiene apsilankė  UAB ,,Sabalin”, Šiaulių televizijoje ir TŪB ,,Printė”, kur sužinojo, kaip „gimsta“ batas, kur ir kiek reikia mokytis, kad taptum batų modeliuotoju ir gamintoju. Susipažino su diktoriaus, maketuotojo profesijomis. 
Dėkojame įmonių vadovams ir tėveliams, kurie padėjo pažinti įmones ir žmonių, dirbančių įmonėse, profesijas. Dienos veikla mokiniams labai patiko. Grįžę iš pažintinių vizitų, savo įspūdžius ir patirtį mokiniai  perteikė piešdami  plakatus ar kurdami pristatymo filmus apie aplankytas įmones ir įstaigas.